Proszę czekać...
zamknij
Portal nowoczesnego biznesu

Daj się odszukać w sieci

Umieszczenie informacji o swoim przedsiębiorstwie w naszej bazie firm umożliwi znalezienie nowych odbiorców towarów i usług oraz partnerów biznesowych.

Konkretne wiadomości

Każda firma znajdująca się w naszym spisie może dodawać aktualności dotyczące jej bierzącego funkcjonowania na rynku.

Prostota funkcjonalności

Podstawą skutecznego dotarca do obiorcy jest uzyskanie efektu sprawnego zrozumienia przekazu. Dlatego też niezmiernie ważna jest prostota informacji.

Czy nadal opłaca się trzymać wypłatę w gotówce?

Starsze pokolenie dalej nieufne bankowości

Powodem może być dyskomfort wywoływany wyprawami do banku, nieumiejętność korzystania z kont internetowych, czy zwyczajna obawa o to, że banku pieniądze wcale nie będą bezpieczniejsze niż domowej szufladzie. Strach przez oszustwami ze strony banków jest zresztą najczęstszym powodem z rezygnacji z takich usług. Czy słusznie? To zależy od banku, któremu powierzamy nasze oszczędności.

Młodzi nie mają oporów przed korzystaniem z wirtualnych banków

Przedstawicie drugiej grupy ludzi nie mają takich problemów, a przynajmniej o nich nie myślą, lub wiedzą jak sobie z nimi radzić. Trzymanie pieniędzy na koncie bankowych jest dla nich jedynym słusznym i sensownym rozwiązaniem, które najlepiej zabezpiecza ich środki finansowe.

Konto osobistew banku w rzeczywistości daje bowiem więcej zalet niż mogłoby się wydawać. Jest jednak kilka warunków. Przede wszystkim wybór najlepszej oferty spośród wielu instytucji istniejących na rynku.

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli popularne konto osobiste to nie tylko skrytka bankowa, ale także metoda na przynajmniej częściowy zwrot pieniędzy z niektórych inwestycji, jak również lokata, która w zależności od banku potrafi przynieść mniejsze lub większe korzyści finansowe.

Wady i zalety przekazania pieniędzy bankom

Obie metody posiadają oczywiście swoje wady, jednak ciężko stwierdzić, że pieniądze trzymane w domu są bezpieczniejsze, niż te złożone w banku. Ryzyko kradzieży sprawia, że popularna skarpeta staje się swoistym zaproszeniem do utraty posiadanej gotówki.

Konto bankowe jest o tyle lepszym rozwiązaniem, że pieniądze na nim przechowywane nie posiadają fizycznej formy, a funkcjonują na zasadzie wirtualnej. W związku z tym nawet w przypadku kradzieży w jednej placówce, nasze pieniądze możemy odzyskać w innej lub bez przeszkód korzystać z bankowości internetowej.

Wybór oczywiście zawsze będzie należał do konkretnej osoby, jednak warto, aby decyzja została poprzedzona przemyśleniami i stanowiła rozsądny wybór, który pozwoli skutecznie zabezpieczyć nasze oszczędności.